text

Film z zapaloną świecą ma pomóc w medytacji?

świeca

Przeglądając serwis YouTube natknąłem się na film, który nieco mnie zaskoczył. Otóż jeden z użytkowników serwisu postanowił wrzucić dwugodzinny filmik, na którym pokazane jest nic poza procesem spalania świecy.

Oczywiście rzecz się dzieje w internecie, więc spodziewać możemy się dosłownie wszystkiego. Na początku myślałem, że ktoś zrobił to dla żartu, lub z jakiegoś bardziej nonsensownego powodu, ale w sumie postanowiłem się przyjrzeć temu bliżej. Zaskoczyły mnie całkiem poważne komentarze pod tym filmem, a było ich dość sporo. Sam filmik ma też dość pokaźną liczbę wyświetleń, bo aż ponad 22 000.  Okazuje się, że wiele osób szuka takich filmików. Pomagają im one w odprężeniu, wyciszeniu i medytacji!

Jak widać to zdecydowanie znak naszych czasów. Elektronika i internet wkroczyły bardzo głęboko w nasze życie codzienne. Zamiast wyłączyć wszystkie zbędne, rozpraszające nas urządzenia i w ciszy zapalić prawdziwą świecę, niektórzy wolą oglądać ją na monitorze swojego laptopa… no cóż takie mamy czasy… My jednak zdecydowanie polecamy tradycyjne świece, zamiast takich elektronicznych „zamienników”.

Poniżej w ramach ciekawostki omawiany filmik:

PS drążąc temat znaleźliśmy dużo więcej podobnych publikacji (niektóre filmiki trwają nawet powyżej 3 godzin).

Have your say