text

Jakie świece zapachowe wybrać do domu?

świece bartek candles

Pragnąc odświeżyć swój dom nie ma najmniejszej potrzeby czekać z tym „wyzwaniem” aż nadejdzie jakaś wyjątkowa sytuacja. Idealnie do tego są świece o naturalnym i przyjemnym aromacie. Wiemy już, czego należy unikać w przypadku chęci wykorzystania świec zapachowych to teraz warto poznać bliżej zalety ich stosowania. Jednym z niepodważalnych atutów jakie mają świece zapachowe jest miła woń dzięki której potęgowane jest wrażenie, że w domu panuje czystość oraz porządek. W pomieszczeniach, gdzie roznosi się zapach świeczek moglibyśmy przebywać bez końca. Taka sytuacja jest absolutnie zrozumiała, ponieważ dzięki takim zapachom czujemy się znacznie swobodniej. Pamiętajmy jednak, że świece zapachowe nie powinny być stosowane jako narzędzie do maskowania nieprzyjemnych zapachów.

świece bartek candles

Jakie świece zapachowe wybrać do swojego domu?

Nawet bardzo pobieżnie przeglądając ofertę sklepową przekonamy się, że możemy zaopatrzyć się w kilka odmian świec. Do najpopularniejszych odmian należą świece zapachowe wykonane z parafiny, ale równie niemałym zainteresowaniem cieszą proekologiczne rozwiązania w postaci świec z wosku pszczelego oraz sojowego. Te ostatnie dla przykładu dają czysty płomień i do tego palą się bardzo wolno. Niestety najczęściej w sklepach dostać można świece parafinowe dość słabej jakości, dlatego uważajmy przy ich wyborze (najlepiej wybrać produkty jakie oferuje polski producent świec). W przypadku, kiedy świece są wykonane z dobrej jakości parafiny mają zbliżone parametry do tych sojowych. Każda wysokiej jakości świeca zapachowa powinna zawierać wyłącznie naturalne olejki eteryczne. Świece zapachowe dzielimy na te o wysokiej intensywności zapachowej i one powinny być wykorzystywane w większych pomieszczeniach oraz świece mające mniej intensywną woń, one z kolei nadają się do małych pomieszczeń np. do łazienki.

świece zapachowe

Czym się kierować wybierając zapach do domu?

Poszukując stylowego zapachu do swojego mieszkania najlepszy będzie ten, który pomaga osiągnąć upragniony nastrój lub też atmosferę jaka ma panować we wnętrzu. Istotne w doborze zapachu jest również dostosowanie go do swojej osobowości. Warto pamiętać, że świece zapachowe to nie tylko ich woń, bo ich urok to również spokojne migotanie płomienia i światło jakie dają. Pamiętajmy jednak, że świece to również ogień, który jest niebezpiecznym żywiołem, więc należy obchodzić się ostrożnie z zapalonymi świeczkami zwłaszcza, gdy mamy w domu dzieci.

Have your say