text

Stroik na Boże Narodzenie – koniecznie ze świecą!

stroik na Boże Narodzenie

Święta bez dekoracji? Niemożliwe!

Czym byłoby Boże Narodzenie bez wspaniałego, własnoręcznie przygotowanego stroika, który dodaje świątecznego klimatu. Czym byłoby Boże Narodzenie bez choinki? Dawniej, choinki zamiast lampek choinkowych, ozdabiane były świecami. Świeca gwarantowała wspaniały wygląd drzewka bożonarodzeniowego, jednak nie to było najważniejsze.

stroik na Boże Narodzenie

Świeca to przede wszystkim symbol

Świeca wówczas symbolizowała światełko, które miało dawać nadzieję, po tym jak urodził się Chrystus, zbawiciel świata. Dlatego świeca była tak ważnym elementem ozdoby świątecznej choinki, stołów i stroików. Dzisiaj, ze względów bezpieczeństwa, choinka nie jest już ozdabiana świecami, lecz przede wszystkim lampkami choinkowymi. Jednak świeca nadal pozostała i prawdopodobnie zawsze pozostanie jedną z najważniejszych ozdób świątecznych, przedmiotem dającym nadzieję, jasność oraz podnoszącym na duchu. Dzisiaj, świece znacznie częściej stosowane są w różnego typu stroikach, głównie tych, które wykorzystywane są jako stroiki stołowe. Jest to główny element każdego bożonarodzeniowego stroika, który przecież ma symbolizować nowość, młodość, nadzieję oraz wszystko co pozytywnie związane z przyjściem na świat Jezusa Chrystusa. Od początku historii świąt Bożego Narodzenia, stroik wraz ze święcą był bardzo istotnym elementem ozdobnym. Dzisiaj, w stroikach stosuje się głównie świece zapachowe, wspaniale wyglądające świece kolorowe, które często dodatkowo są ozdabiane. Kiedyś natomiast stosowano zwyczajne świece, często rozlewany wosk z kawałkiem wolno palącego  się sznurka. Jednak zarówno przed wieloma wiekami, jak i dzisiaj świeca w całej otoczce Bożego Narodzenia ma bardzo ważną rolę do spełniania, natomiast w stroiku jest niezwykle istotnym elementem, który jest nie tylko dekoracją, lecz przede wszystkim hołdem w stosunku do przybyłego na świat Chrystusa.

świeca do stroika

Smukła i wysoka świeca idealnie pasuje do stroika na Boże Narodzenie

Świece w stroikach mogą być zarówno elementem wiodącym, jak i dodatkowym. Świeczki mogą być białe, kolorowe, pachnące lub bezzapachowe. Od lat jednak są szeroko stosowane i pełnią bardzo ważną rolę jako element dekoracyjny i przede wszystkim symboliczny. Stroik przygotowywany na Boże Narodzenie jest zawsze bardzo istotnym elementem, który to element znajduje się zarówno na drzwiach, jak i na stole wigilijnym, czyli w bardzo istotnych miejscach w domu. Świece zaś domyślnie mają wskazywać drogę, oświetlać ją i pomagać w znalezieniu prawidłowego kierunku. Niosą symbolicznie nadzieję i zawsze będą stosowane jako główny element stroika na Boże Narodzenie. To jak ważną rolę w stroikach od wieków spełnia już świeca, doskonale wiedzą Ci, którzy uwielbiają tradycyjne przygotowanie świąt. Jest to niezwykle ważny element Bożego Narodzenia, stanowiący pozornie tylko ozdobę ale jednocześnie będący symbolem tego co najważniejsze. Świeca w stroiku i dawniej na choinkach stanowiła bardzo ważny element i dzisiaj dla wielu chrześcijan jest tak samo i tak prawdopodobnie pozostanie jeszcze przez bardzo wiele lat. Warto zatem swój stroik bożonarodzeniowy pięknie ozdobić wybraną świecą, a nawet kilkoma różnymi jej rodzajami.

stroik świąteczny bożonarodzeniowy

Do stroika możemy wykorzystać najróżniejsze świece

Różne świece bożonarodzeniowe (do stroików i nie tylko) do kupienia są w sklepie internetowym Magia Koloru. Polecam!

2 komentarze

Have your say